האם קעקועים מסתירים סימני מתיחה וצלקות?

תוכן עניינים

הרבה אנשים, ונשים במיוחד נלחמים במאבק הנצחי נגד סימני מתיחה לאורך כל חייהם. סימני המתיחה הם לרוב בעיה אסתטית, ואנשים תמיד מחפשים דרך לכסות או להסתיר את הסימנים באופן חלקי או מלא.

אחת הדרכים הפופולריות ביותר להסתיר סימני מתחילה היא באמצעות קעקועים. ללא קשר להיגיון מאחורי זה, קעקועים הפכו לטרנד עולמי ופופולרי להסתרת סימני מתיחה, ללא כל ספק.

במאמר זה נסקור את כל מה שאתם צריכים לדעת על קעקועים וסימני מתיחה, האם קעקועים באמת יכולים לכסות אותם, והאם זוהי הדרך הטובה ביותר עבורכם להסתיר את סימני המתיחה שלכם? אז, בואו נתחיל.

מהם סימני מתיחה?

סימני מתיחה הם נגעים עוריים שפירים שנוצרו כתוצאה מהפרעות בסיבי העור. סימני המתיחה אינם ידועים כגורמים לבעיות רפואיות או אחרות, מלבד המראה הפחות חינני שלהם. 

בגלל העובדה שסימני מתיחה נוטים להיות באיזורים גלויים לרוב, הם גורמים לבעיות אסתטיות ולמצוקה עבור האנשים שיש להם אותם. נשים רבות מעידות על כך שאינן מסוגלות ללבוש בגדים חושפניים או ביקיני יותר בגלל סימני המתיחה.

למי ולמה מופיעים סימני מתיחה?

סימני מתיחה יכולים להופיע בקרב בני נוער ובקרב מבוגרים. אצל בני נוער, סימני מתיחה יופיעו כתוצאה מצמיחה מהירה. בגלל הצמיחה, העורך נמתח יתר על המידה, וכתוצאה מכך ישנן הפרעות בייצור הקולגן התקין בעור וזה מתבטא כסימני מתיחה.

עם זאת, אצל מבוגרים סימני המתיחה מופיעים בעקבות מספר סיבות:

  • עליה או ירידה מהירה במשקל
  • הריון
  • אימוני משקולות
  • פיתוח מהיר של השרירים

כאשר סימני מתיחה מופיעים לראשונה הם יהיו חומים-אדמדמים, ובמקרים מסוימים אפילו סגולים או ורודים. צבעם של סימני המתיחה תלוי בדרך כלל בגוון העור ובאופן המתיחה שהעור עבר.

כמו כן, בהתחלה, סימני המתיחה יכולים מעט לגרד, ועם הזמן הצבע דוהה, והעור שהתרומם ישקע ויהפוך לבהיר יותר מגוון העור של אותו אדם.

סימני מתיחה, צלקות וקעקועים

טכנית, ניתן לעשות קעקוע על סימני מתיחה וצלקות, בדיוק כמו שאפשר לעשות קעקוע על צלקות שהחלימו. עם זאת, לא כל סימני המתיחה הם זהים, וישנם הרבה גורמים המשפיעים על ההחלטה האם לבצע קעקוע על סימני המתיחה, או לא. מכאן חשוב לבצע הערכה של הסימנים, מיקומם והאם אכן ניתן לבצע קעקוע על העור המצב הנוכחי.

לדוגמא, במידה ואתם מעוניינים להסתיר סימני מתיחה או צלקות, על המקעקע לבחור שיטה נכונה להשגת האפקט, וגם להציע קעקוע מתאים שיבטיח שהסימנים 'יעלמו' ללא כל נזק לעור.

מה צריך לבדוק לפני ביצוע קעקוע על סימני מתיחה?

לפני שאתם מחליטים האם לבצע או לא קעקוע שיסתיר את סימני המתיחה שלכם, עליכם לבדוק את ההפרמטרים הבאים:

מצב סימני המתיחה

במידה והסימנים הופיעו לאחרונה, האפשרות לקעקוע פחות טובה עבורכם. למקעקע יהיה מאוד קשה לקעקע את העור במצב כזה, וזה גם יהיה מאוד כואב.

צבע הסימנים

במידה וסימני המתיחה הם בצבעים אדומים או סגולים, יהיה מאוד קשה להסתיר אותם באמצעות קעקוע. צבע כזה מעיד על כך שהם הופיעו לאחרונה, וגם הם איזורים שיהיו מאוד כואבים לקעקע בדיוק כמו בסעיף הקודם.

רוחב ואורך סימני המתיחה

במידה וסימני המתיחה רחבים יותר, יהיה קשה יותר להסתיר אותם באמצעות קעקוע. הסיבה לכך היא בגלל חוסר היכולת של הדיו לכסות באופן מלא או להסתיר סימנים רחבים. כמו כן, במידה ומדובר בסימנים גדולים יותר או בעלי צורה מסוימת, תידרש יותר עבודת תכנון וידע כדי לכסות אותם בקעקוע.

שינוים פוטנציאליים עתידיים בגוף

אם אתן מתכננות להרחיב את מסת השריר שלכן או להיכנס להריון – עדיף לכן לדחוף את הקעקוע. הסיבה לכך היא שהסימנים הנוכחיים שיש לכן ישתנו ככל שהגוף משתנה, במיוחד באיזורי הבטן הירכיים והישבן. במידה ואתן מתכננות ירידה במשקל, ייתכן וסימני המתיחה שלכן עשויים להתכווץ כך שלמקעקע יהיה הרבה יותר קל לכסות אותם.

האם כל מקעקע יכול לעשות קעקועים המכסים סימני מתיחה?

למרבה הצער, התשובה היא לא. לא כל אמן קעקועים יודע ויכול לקחת על עצמו את האתגר ולבצע באופן מקצועי קעקועים שמכסים צלקות או סימני מתיחה. באופן טבעי, כולם רוצים שהמקעקע שלהם יעשה עבודה טובה ולא יגרום להם חלילה לבעיות עור או בריאות. אז, מהסיבה הזו יש כמה דברים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת המקעקע למטרה הזאת.

השאלות שעליכם לשאול לפני בחירת המקעקע שלכם:

  • האם יש לו ניסיון מוצלח בכיסוי של סימני מתיחה?
  • האם הוא יודע להתאים את העיצוב ואת צבע הקעקוע לסימנים?
  • האם הוא מבצע מעקב אחר תהליך הריפוי של הקעקוע?
  • האם המקעקע מוכן לבצע התאמות במידה והריפוי לא יתרחש כמתוכנן?

כאשר אתם מחפשים אמן קעקועים מתאים לביצוע המשימה הזאת, הקפידו לבדוק את כל הגורמים הרלוונטיים ולשאול את המקעקעים באופן ישיר. אתם יכולים גם לבקש לראות דוגמאות של עבודות קודמות שלהם במצבים דומים.

חשוב עבורכם לבחור את המקעקע המקצוען במלוא מובן המילה. המקעקע שלכם לא צריך להיות רק בעל ניסיון, אלא גם להיות בקיא ולדעת לעבוד עם סוגים שונים של סימני מתיחה. בחירה נכונה וטובה היא שתעשה את ההבדל.

קעקועים על צלקות

אנשים בוחרים לכסות צלקות בקעקועים כי הם לא מרוצים מהמראה שהם. לכולנו יש צלקות, אבל יש אנשים שמרגישים איתם פחות בנוח מאחרים. לאנשים אחרים יש צלקות לאחר תאונה או בעיה בריאותית גדולה הדורשת התערבות כירורגית, במקרים כאלה, קעקוע על צלקות יכול לגרום להם להרגיש כמו החזרת הגוף למראה המקורי שלו.

האם קעקוע על צלקות כואב יותר?

התשובה לשאלה הזאת משתנה מאדם לאדם, וגם רמת כוח הסבל של כל אדם היא שונה. עם זאת, ככלל, קעקוע על רקמה צלקתית בדרך כלל יהיה כואב יותר מאשר קעקוע על עור לא שאין מצולק. על פי מומחים כאב בצלקת הוא נפוץ, במיוחד כשמדובר בצלקות שגרמו לנזק עצבי כמו צלקות כריתה או קטיעה.

האם לצלקת יש השפעה על המראה הסופי של הקעקוע?

צלקות מקשות את העור והופכות את המרקם שלו ללא אחיד. עור מצולק סופג פחות דיו מאשר עור לא מצולק, והדיו גם נוטה להתמקם בצורה לא אחידה ברמת הצלקת. לכן, ייתכן שהדיו בקעקוע הכיסוי ינוע מה שעלול לגרום לקעקוע שלך להיראות כמו כתם לא ברור. מכאן החשיבות של בחירת מקעקע עם ניסיון בכיסוי צלקות.

איך מסכמים?

כפי שאתם מבינים, ניתן לעשות קעקועים שמכסים סימני מתיחה, זאת כל עוד סימני המתיחה הם במצב מתאים וכן, המקעקע יודע מה נדרש לעשות. במידה וסימני המתיחה שלכם לא מתאימים כרגע לקעקוע, אל תאבדו תקווה. 

אותו הדבר חל גם על כיסוי צלקות, קעקוע של צלקות הוא תהליך מורכב יותר הדורש מיומנות וניסיון להתמודד עם שטחי עור לא אחידים. 

כך או כך, הקפידו להתייעץ עם רופא עור ואמן קעקועים מקצועי לפני שאתם מקבלים החלטה סופית כיצד אתם הולכים לכסות אותם. אנחנו מאמינים שאין צורך להסתיר סימני מתיחה או צלקות כי הם יפים וייחודיים, הם מראים מה הגוף שלכם עבר במהלך מסע חייכם, והם מספרים את הסיפור שלכם. 

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מוזיקאי, איש שיווק, גרוש + 2 ילדים, אבל הכי חשוב, חולה קעקועים ומתכוון לסיים שרוולים שלמים עד סוף השנה. בואו להתעדכן.

אודות הכותב

שמוליק דורינבאום, איש שיווק, מוזיקאי ובעיקר, חולה קעקועים, לא מהמקועקעים בכל הגוף אבל בהחלט מתכוון לקעקע את עצמי עד סוף השנה.

פוסטים אחרונים

רוצים להירשם לעדכונים שלי על קעקועים חדשים?